מערכת מיזוג אוויר מסוג VRF

במדינתנו הקטנטונת המתאפיינת במזג אוויר חם ובטמפרמנט חם לא פחות, לא נדיר לפגוש ויכוחים סביב המזגן. אחד קופא מקור, השני בחדר הסמוך אומר שלא יוכל להחזיק אם יכבו את המזגן. כנראה שעל טעם, ריח, קור וחום, אין להתווכח אלא פשוט למצוא פתרון נכון ומתאים יותר המאפשר גם שליטה על קירור וחימום בחללים נפרדים בקלות ובנוחות מירבית.

ואכן, פתרון זה מתאפשר היום בזכות מערכת מיזוג אוויר מסוג VRF המספקת ויסות טמפרטורות משתנה בין חדרים וחללים שונים ברחבי הבית. המיזוג הביתי התחיל את דרכו במזגנים נפרדים שהותקנו בכל אחד מהחדרים והחללים, המשיך אל המזגן המרכזי שמקרר או לחלופין חימום מרכזי ביתי מקיף, וכעת הגרסה העדכנית והחסכונית ביותר היא של מערכות ה- VRF שמאפשרות שליטה מרכזית המספקת מיזוג משתנה לכל חדר בבית.
בנוסף לכך, מערכת מיזוג אויר זו מציעה יתרונות משמעותיים רבים, ותועלת מרכזית שלה נובעת מעבודתה הרצופה. חשוב לדעת שמרב האנרגיה של מכשירי החשמל הביתיים מושקעת בהדלקה ובכיבוי, ולכן מערכת מיזוג שעובדת באופן רציף תוך איזון הטמפרטורה בחלל מבלי להצריך הדלקה וכיבוי חוזרים ונשנים, מביאה לחיסכון אנרגטי ומכאן כמובן לחסכון כלכלי. לכן למרות שעלויות ההתקנה של מערכת VRF גבוהות יותר מאלו של מערכות מיזוג אוויר סטנדרטיות, החיסכון האנרגטי בטווח הארוך הופך אותן משתלמות יותר.

מאמרים נוספים

אהבתם את המאמר? המשיכו לקרוא על מערכות קירור

Set your categories menu in Theme Settings -> Header -> Menu -> Mobile menu (categories)
Start typing to see posts you are looking for.